LAJMI I FUNDIT:

Vera Ora: Rita është superyll por në familje s’ka dallime, ajo bën pune shtëpie – lan enët dhe pastron shtëpinë

Vera Ora: Rita është superyll por në familje s’ka dallime, ajo bën pune shtëpie – lan enët dhe pastron shtëpinë

Nëna e këngëtares shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, Vera Sahatçiu – Ora, ka qenë e ftuar së fundmi në një intervistë për emisionin “Ftesë në 5”.

Reklama

Ajo në këtë program ka rrëfyer historinë e saj të familjes me shpërngulejn e tyre në Londër në vitet e 90-ta.

Psikiatrja e NHS-së, theksoi se fillimet për të ishin të vështira në Mbretërinë e Bashkuar, pasi ajo nuk posedonte gjuhën angleze.

“Problemi më i madh kur arrita atje ishte gjuha, se flisja pak anglisht. Në fillim s’ punova, qëndrova me vajzat dhe jam e lumtur për këtë”, ka thënë Vera.

Të qeni nëna e një super yli me famë ndërkombëtare, nuk e bën psikiatren e njohur që të ketë ndonjë vëmendje të theksuar ndaj Ritës.

Madje përkundrazi, Vera u shpreh se kur Rita është në shtëpi, ajo kryen punë shtëpie ashtu sikurse çdo anëtar tjetër i familjes, pa dallime.

“Rita është superstar siç është çdokush në punën e tij, por në familje s’ ka dallime. Ajo e di që duhet t’i lajë enët. Kur mblidhemi në shtëpi më ndihmon mua me përgatitjet, duhet të mësohet dhe me rregulla”, thnë mes tjerash nëna e këngëtares.

Vera Ora përndryshe jo pak herë ka marrë vëmendjen e mediave me historinë e saj, kryesisht për luftën e saj me kancerin e gjirit, duke u shndërruar në një histori të suksesshme se si gratë mund t’ia dalin ta kalojnë këtë sëmundje nëse luftojnë fort. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Don Xhoni paralajmëron këngën e re “Ike” - protagoniste në klip është ish e dashura e tij ruse

Don Xhoni paralajmëron këngën e re “Ike” - protagoniste në klip është ish e dashura e tij ruse

Magazina
Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Kalo në kategori