LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon ‘fundosja’ e Arsenalit – Tottenhami fiton me golat e Son e Kanes në derbin londinez

Vazhdon ‘fundosja’ e Arsenalit – Tottenhami fiton me golat e Son e Kanes në derbin londinez

Tottenhami ka fituar 2-0 përballë Arsenalit në kuadër të javës së 11-të në Ligën Premier.

Reklama

Pas 13-të minutash lojë, Son Heung-Ming shënoi golin e epërsisë me një asistim të bukur nga Harry Kane.

Spurs vazhduan me ritëm të lartë të lojës, duke e futur Arsenalin në presion edhe më të lartë.

Kur po përfundonte pjesa e parë, Son e Kane ndryshuan rolet në minutën e 45+1, për të shënuar për 2-0.

Në pjesën e dytë, Arsenali ishte një tjetër skuadër, dhe nuk lejoi që Spurs të zhvillonte lojën e tyre.

Bernd Leno ishte pothuajse i papunë në 45 minutat e dytë, mirëpo sulmi i The Gunners shpërdoroi shumë raste.

Pas javës së 11-të, Spurs janë rikthyer në vendin e parë me 24 pikë, derisa arsenali është në të 15-in me 13 sosh.

Në xhiron e 12-të, Tottehami takohet me Crystal Palacen, derisa Topçinjtë do kenë punë me Burnleyn. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori