Manchester United po tregon se është një skuadër që mbanë mirë futbollistët sa i përket pagave javore, mujore dhe vjetore.

Gjiganti anglez ndodhet në pozitën e parë për shpenzimin e të hollave në paga.

Sipas asaj që ka raportuar ‘Daily Mail’, United ka një mesatare prej 5.770.000 funte pagë vjetore për një futbollist.

Në pozitën e dytë ndodhet gjiganti spanjoll Barcelona që është afër Unitedit, me një pagë mesatare vjetore për futbollistë prej 5.650.000 funte.

Pozita e tretë përsëri vije nga Anglia me Manchester Cityn me pagë mesatare prej 5.420.000, ndërsa Real Madridi zë pozitën e katërt me 5.050.000 funte në vit dhe Chelsea që e përmbyll top pesëshen me 4.510.000 funte. /Telegrafi/

Reklama

Këto janë 20 skuadrat që shpenzojnë më së shumti paga vjetore.

Reklama

1. Manchester United5.77m
2. Barcelona 5.65m
3. Manchester City 5.42m
4. Real Madrid 5.05m
5. Chelsea 4.51m
6. PSG 4.47m
7. Bayern Munich 4.16m
8. Juventus 3.97m
9. Arsenal 3.70m
10. Liverpool 3.01m
11. Roma 2.95m
12. Tottenham 2.68m
13. Atletico Madrid 2.58m
14. Inter 2.47m
15. West Ham United 2.26m
16. Everton 2.14m
17. Leicester 2.10m
18. Southampton 2.07m
19. Borussia Dortmund 2.00m
20. Crystal Palace 1.97m

Renditja e skuadrave me mesatarën e pagës vjetore

Renditja e skuadrave me mesatarën e pagës vjetore