LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Kroacisë, Dalic: Ronaldo është egoist, nuk do ta doja në skuadër

Trajneri i Kroacisë, Dalic: Ronaldo është egoist, nuk do ta doja në skuadër
Foto: Getty Images

Zlatko Dalic ka dalë në krah të Luka Modricit pas fitimit të çmimin ‘Lojtari i Vitit në Evropë’, teksa Cristiano Ronaldon e ka cilësuar si egoist.

Ylli i Juventusit ishte i vendosur të merrte pjesë në shortin e Ligës së Kampionëve të enjten në Monte Carlo, por anuloi aeroplanin e tij privat në minutën e fundit.


Besohet gjerësisht se ai vendosi të mos jetë në Monaco për short dhe zgjedhjen e lojtarit më të mirë në Evropë pasi mësoi se ish-shoku i tij te Real Madridi, Modric kishte fituar çmimin për Lojtarin e Vitit.

Ronaldo fajëson Perezin për çmimin që e fitoi Modrici?
Lexo po ashtu Ronaldo fajëson Perezin për çmimin që e fitoi Modrici?

Ndarja e çmimit për yllin kroat ka krijuar shumë tensione dhe deklarata nga të dy kampet, ai i Ronaldos dhe ai i Modricit.

Dalic ka dalë në krahë të lojtarit të tij, Modric (Getty Images)

Agjenti i portugezit, Jorge Mendes, drejtori i Juventusit Giuseppe Marotta dhe vet Ronaldo dolën kundër UEFA-s për ndarjen e këtij çmimi duke thënë se ai u meritua nga sulmuesi i Zonjës së Vejtër.

Megjithatë, tani në mbrojtje të Modricit ka dalë trajneri i kombëtares kroate, Dalic, i cili ka thënë se Ronaldo është një egoist dhe nuk do ta donte në skuadrën e tij.

Mendes dhe Marotta kundër vendimit ë UEFA-s: Ronaldo e meritonte çmimin si më i miri në Evropë
Lexo po ashtu Mendes dhe Marotta kundër vendimit ë UEFA-s: Ronaldo e meritonte çmimin si më i miri në Evropë

“Ronaldo është egoist dhe unë kurrë nuk do ta dëshiroja atë në skuadrën time”, ka thënë fillimisht Dalic për Sportske Novosti.

“Ai është lojtari i cili mendon se edhe nëse humbet, e vetmja gjë që ka rëndësi është ai të shënojë një gol të madh”, përfundoi trajneri i Kroacisë. /Telegrafi/

Pasi u shpall më i miri i vitit, Modric: Nuk jam i befasuar, por më vjen keq që nuk ishte Ronaldo
Lexo po ashtu Pasi u shpall më i miri i vitit, Modric: Nuk jam i befasuar, por më vjen keq që nuk ishte Ronaldo

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori