LAJMI I FUNDIT:

“Tradhtia është prerje në besë, të dënohet me burg” – përplasen Romeo dhe Heidi në debatin e tyre brenda shtëpisë

“Tradhtia është prerje në besë, të dënohet me burg” – përplasen Romeo dhe Heidi në debatin e tyre brenda shtëpisë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci janë përplasur me pikëpamjet e tyre lidhur me çështjen e tradhtisë; çështje mbi të cilën e shihnin me këndvështrime të ndryshme.

Romeo thoshte se kurrsesi nuk do e falte tradhtinë mes çifteve dhe njëherësh nga partnerja; derisa rikthesoi se këtë do e bënte të dënueshme me burg.


“Unë them që pse jo që tradhtia të dënohet me burg. Për mua, tradhtia është prerje në besë. Nëse dy persona i kanë kaluar 12 vjet bashkë dhe për një moment, burri në këtë rast e tradhton partneren për një moment dobësie, përse nuk duhet të dënohet ky në këtë rast”, tha ai.

Qëndrimi i tij vjen derisa dy javë më parë në Shqipëri ishte propozuar që bigamia të dënohet me tre vjet heqje lirie.

Mirëpo, të njëjtin mendim nuk e ndanë edhe Heidi, kjo pasi gjatë debatit ajo deklaroi se do e falte tradhtinë dhe se është kundër vendimit për të dënuar tradhtinë.

Romeo dhe Heidi më të dashuruar se kurrë, shkëmbejnë puthje dhe përqafime në shtëpi
Lexo po ashtu Romeo dhe Heidi më të dashuruar se kurrë, shkëmbejnë puthje dhe përqafime në shtëpi

“Pikërisht, kur kalon 12 vjet bashkë, mund të ndodhë që të kesh një lloj lëkundjeje”, deklaroi ajo.

Tema me të cilën debatuan Romeo dhe Heidi erdhi si pjesë e një loje nga Vëllai i Madh për të diskutuar mbi një çështje të zgjedhur në mënyrë rastësore përmes tërheqjes së letrave nga ena. Dyshes i kishte rënë tema “Tradhtia duhet të dënohet me burg”.  /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Alby the Goat në lidhje të re dashurie pas eksperiencës në Big Brother VIP Kosova

Alby the Goat në lidhje të re dashurie pas eksperiencës në Big Brother VIP Kosova

Magazina
“Çorapet blu, kishin domethënien ‘qetësohu’”, Fifi dhe Sara tregojnë kodet që familjarët u dërgonin përmes rrobave në Big Brother VIP Albania

“Çorapet blu, kishin domethënien ‘qetësohu’”, Fifi dhe Sara tregojnë kodet që familjarët u dërgonin përmes rrobave në Big Brother VIP Albania

Magazina
“A do të martohesh me mua?” – Bardhi i propozon Sarës gjatë emisionit

“A do të martohesh me mua?” – Bardhi i propozon Sarës gjatë emisionit

Magazina
Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin

Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin "Coachella 2024"

Magazina
Ylli australian i TikTok-ut, Leah Halton tregon se si po e përballon famën e saj të re, pasi fitoi 700 milionë shikime për klipin 12-sekondësh

Ylli australian i TikTok-ut, Leah Halton tregon se si po e përballon famën e saj të re, pasi fitoi 700 milionë shikime për klipin 12-sekondësh

Magazina
Sara Gjordeni zbulon mallkimet tronditëse që mori për shtatzëninë, nga komentuesit kërcënues

Sara Gjordeni zbulon mallkimet tronditëse që mori për shtatzëninë, nga komentuesit kërcënues

Magazina
Kalo në kategori