Është zbuluar lista e 50-të lojtarëve aktualisht më në formë në Ligën Premier.

Sky Sports Power Rankings ka zbuluar listën se cilët lojtarë janë duke shkëlqyer momentalisht në ligën angleze, e që listës i prinë anësori i Cheleat, Christian Pulisic, që ka grumbulluar 10,345 pikë.

Kjo listë e bazuar në golat dhe asistimet që kanë bërë lojtarët, me amerikanin që ka luajtur në pak ndeshej deri më tani, por ka shënuar pesë gola dhe ka bërë pesë asistime.

Image result for premier league trophy

Lista e 50 lojtarëve më në formë në Ligën Premier:

50= Jonjo Shelvey (Newcastle): 4,451

49= Tom Davies (Everton): 4,480

48= Steve Cook (Bournemouth): 4,511

47= Robert Snodgrass (West Ham): 4,531

46= Fikayo Tomori (Chelsea): 4,585

Image result for tomori

45= James Tarkowski (Burnley): 4,614

44= Andreas Pereira (Manchester United): 4,642

43= Dele Alli (Tottenham): 4,663

42= Mohamed Salah (Liverpool): 4,663

41= Jordan Henderson (Liverpool): 4,705

40= Pascal Grob (Brighton): 4,838

39= Mateo Kovacic (Chelsea): 4,850

38= Mathew Ryan (Brighton): 4,852

37= Lys Mousset (Sheffield United): 4,911

36= Richarlison (Everton): 5,037

35= Dwight McNeil (Burnley): 5,094

34= Gerard Deulofeu (Watford): 5,129

33= Trezeguet (Aston Villa): 5,164

32= Lewis Dunk (Brighton): 5,201

31= Joao Moutinho (Wolves): 5,216

30= Federico Fernandez (Newcastle): 5,260

29= Fabinho (Liverpool): 5,270

28= Lucas Digne (Everton): 5,305

27= George Baldock (Sheffield United): 5,310

26= Adama Traore (Wolves): 5,318

25= John Lundstram (Sheffield United): 5,332

24= Ruben Neves (Wolves): 5,372

23= Jetro Willems (Newcastle): 5,501

22= Wilfred Ndidi (Leicester City): 5,564

21= Kurt Zouma (Chelsea): 5,746

20= Trent Alexander-Arnold (Liverpool): 5,808

19= Bernardo Silva (Manchester City): 5,913

18= Aaron Ramsdale (Bournemouth): 5,967

17= Ayoze Perez (Leicester City): 5,981

16= Ricardo Pereira (Leicester City): 6,176

15= Ben Foster (Watford): 6,178

14= Marcus Rashford (Manchester United): 6,239

13= Tammy Abraham (Chelsea): 6,248

12= Youri Tielemans (Leicester City): 6,344

11= Willian (Chelsea): 6,551

10= Kasper Schmeichel (Leicester City): 6,556

9= Andy Robertson (Liverpool): 6,804

8= Ben Chilwell (Leicester City): 6,961

7= Caglar Soyuncu (Leicester City): 6,961

6= Ciaran Clark (Newcastle): 6,989

5= Sadio Mane (Liverpool): 7,197

4= Raul Jimenez (Wolves): 7,198

3= Jamie Vardy (Leicester City): 8,899

2= James Maddison (Leicester City): 10,042

1= Christian Pulisic (Chelsea): 10,345. /Telegrafi/