Spektakli i El Clasicos në Miami i takoi Barcelonës (Video)

Barcelona ka fituar ndaj Real Madridit me rezultat 2-3 në kuadër të turneut International Champions Cup.

Kjo ishte miqësorja e parë pas 26 vitesh mes dy klubeve spanjolle dhe e para që u luajt ndonjë herë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

ICC promovon El Clasion në Miami me një video emocionuese (Video)
Lexo po ashtu ICC promovon El Clasion në Miami me një video emocionuese (Video)

Katalunasit ishin më të mirë dhe në fund ishte një fitore e merituar për djelmoshat e Ernesto Valverde që këtë miqësore duket se e kishin marrë më seriozisht se kundërshtarët.

Goli i parë erdhi nga Lionel Messi në minutën e tretë, ndërsa nuk vonoi Ivan Rakitic për 0-2 në minutën e shtatë.

Epërsia u ngushta nga Mateo Kovacic me një gol të bukur në minutën e 14, ndërsa Reali barazoi rezultatin pas një kundërsulmi 13 sekondësh dhe prej tre pasimesh që në fund u finalizua nga Marco Asensio në minutën e 36-të.

Goli i fitores u shënua nga Gerard Pique pas asistimit nga Neymar në minutën e 50-të, edhe pse skuadrat sulmuan deri në fund, rrjetet mbetën të paprekura.

Në këtë takim luajtën gjithë yjet në përjashtim të Cristiano Ronaldos, i cili nuk ishte i ftuar. /Telegrafi/

Antonio Conte rikthehet në skenën e madhe, pranon ofertën e klubit në vështirësi

Ish-trajneri i Real Madridit bind Milanin, përparojnë negociatat mes palëve

Superkompjuteri simulon mbi 10 mijë herë rezultatin e Euro 2024, befason me shanset e fituesve të mundshëm

Arda Guler i dërgon mesazh të fortë Ancelottit pas golit në ndeshjen e parë si titullar në La Liga