LAJMI I FUNDIT:

Si në kohët e vjetra – Gerrard asiston, Owen kalon legjendat e Liverpoolit në epërsi ndaj Realit (Video)

Si në kohët e vjetra – Gerrard asiston, Owen kalon legjendat e Liverpoolit në epërsi ndaj Realit (Video)

Legjendat e Livepoolit kanë kaluar në epërsi ndaj atyre të Real Madridit me rezultat 1-0.

Reklama

Goli erdhi nga Michael Owen në minutën e 24 pas asistimit nga Steven Gerrard.

Takimi luhet në Anfield dhe është bamirës, e gjitha kjo në kuadër të Liverpool FC Foundation.

Formacioni startues i LFC: Dudek, Kvarme, Carragher, Agger, Riise, Hamann, Gerrard, McManaman, Garcia, Fowler, Owen.

Formacioni startues i Realit: Contreras; Carlos, Sanz, Pavon, Salgado; De La Red, Savio, Seedorf, Figo; Karembeu, Morientes. /Telegrafi/