LAJMI I FUNDIT:

Shuma mahnitëse e parave që kushton për të punësuar Cristiano Ronaldon për një ditë

Shuma mahnitëse e parave që kushton për të punësuar Cristiano Ronaldon për një ditë

Cristiano Ronaldos iu pagua një shumë e konsiderueshme parash nga një firmë në Arabinë Saudite përpara kalimit në Al Nassr.

Reklama

Ylli portugez është padyshim lojtari më i paguar në futbollin botëror, pasi ka nënshkruar një kontratë të majme prej 200 milionë eurosh në vit me Al Nassr.

Ish-sulmuesi i Manchester United dhe Real Madrid është një makineri marketingu dhe ka çuar vëmendje në futbollin në Lindjen e Mesme.

Ronaldo bëri veprim të papritur në votimet për "The Best" nga FIFA
Lexo po ashtu Ronaldo bëri veprim të papritur në votimet për "The Best" nga FIFA

Në fushë, ai ka shënuar tetë herë, duke përfshirë dy hat-tricke, dhe pesë herë fituesi i Topit të Artë është ende në formë në moshën 38-vjeçare.

Gazetarët e Der Spiegel, Rafael Buschmann dhe Michael Wulzinger, zbuluan detaje se sa kushton punësimi i një prej njerëzve më të famshëm në botë.

Artikulli zbulon se Mobily, një biznes telekomunikacioni saudit, arriti një marrëveshje me kompaninë irlandeze të të drejtave të imazhit të Ronaldos – Multisports & Image Management.

Nuk ishte as i nominuar, si e turpëroi FIFA - Ronaldo në ceremoninë e "The Best"
Lexo po ashtu Nuk ishte as i nominuar, si e turpëroi FIFA - Ronaldo në ceremoninë e "The Best"

Ata do ta angazhonin portugezin për katër orë e gjysmë dhe kjo përbëhej nga një fotosesion, pesë fanella të firmosura dhe dy postime nëpër kanalet e tij të mediave sociale, ku ai thuhet se fiton rreth dy milionë euro për postim të sponsorizuar.

Mobilyt iu lejua të përdorte imazhe që ishin marrë atë ditë, por reklamimi ishte vetëm rajonal – pasi publikimi ishte i kufizuar në zonën e Lindjes së Mesme dhe Afrikës së Veriut. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
U lidh me Real Madridin, Zanetti flet për situatën e Lautaros

U lidh me Real Madridin, Zanetti flet për situatën e Lautaros

Serie A
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori