LAJMI I FUNDIT:

Siguria e jashtëzakonshme që kishte Ronaldo në Mekë, ata bënë një zinxhir rreth tij me duar për të hyrë ai në stadium

Siguria e jashtëzakonshme që kishte Ronaldo në Mekë, ata bënë një zinxhir rreth tij me duar për të hyrë ai në stadium

Cristiano Ronaldo i shënoi të katër golat në fitoren si mysafir të Al-Nassr ndaj Al-Wehda në ndeshjen e xhiros së 16-të të kampionatit saudit dhe ardhja e yllit të madh në stadiumin e Mekës tërhoqi shumë vëmendje, por portugezi kishte siguri të jashtëzakonshme rreth tij. 

Reklama

Tifozët u emocionuan qartë kur panë Ronaldon në aksion, pasi Cristiano shoqërohej nga një numër i madh rojesh sigurie teksa hynte në stadium, të cilët i bënë një zinxhir me duar rreth tij për të mos lejuar që tifozët t’i afroheshin.

Në total, me këto katër gola, Ronaldo arriti shifrën prej 503 golave ​​në ligë në karrierën e tij të pasur.

Ai shënoi tre të parët për Sportingun, më pas në Ligën Premier shënoi 103 gola për Manchester United, më pas 311 për Real Madridin, 81 për Juventusin dhe pesë për Al-Nassr.

Nëse numërojmë të gjitha garat, Ronaldo ka 706 gola në 955 paraqitje në karrierën e tij me klube. /Telegrafi/