Shikoni “raketën” e yllit të ri të Barcelonës, e cila përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Barcelona fitoi me rezultat 2-1 ndaj Shakhtar Donetsk në ndeshjet e tretë të grupeve të Ligës së Kampionëve dhe ra në sy goli i të riut Fermin Lopez në minutën e 36-të.

Pas tre xhirove, Barcelona është lider absolut në tabelën e grupit H me nëntë pikë maksimale.

Por, më vështirë se sa pritej, katalanasit mposhtën Shakhtarin me rezultat të ngushtë 2-1, por më e rëndësishmja është se u regjistruan tre pikë të reja.

Tri ndeshje, tri fitore – Barcelona fiton ngushtë ndaj Shakhtar Donetsk
Lexo po ashtu Tri ndeshje, tri fitore – Barcelona fiton ngushtë ndaj Shakhtar Donetsk

Megjithatë, ndeshja do të mbahet mend për golin e pabesueshëm të lojtarit të ri të vendasve.

Bëhet fjalë për 20-vjeçarin Fermin Lopez, i cili shënoi golin e dytë për epërsinë 2-0.

Ishte minuta e 36-të e ndeshjes kur Lopez u rregullua me këmbën e djathtë dhe më pas gjuajti një “raketë” të vërtetë që goditi një herë shtyllën dhe pastaj përfundoi në rrjetën e ukrainasve.

Barcelona më pas njoftoi se goli u shënua pas një goditjeje me një shpejtësi prej 230 kilometrash në orë. Vërtet, një arritje mbresëlënëse nga një futbollist i ri. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale