Aston Villa ka bërë një paraqitje të mrekullueshme kundër Arsenalit në triumfin prej 3-0 në Emirates Stadium.  

Pas humbjeve të njëpasnjëshme, skuadra e Dean Smith u rikthye për një performancë fantastike dhe një fitore shumë të rëndësishme para pushimit për ndeshjet e përfaqësueseve.

Në anën tjetër, duhet pritur akoma që ekipi i Mikel Artetas ta gjejë formën dhe qëndrueshmërinë e nevojshme për të pasur sukses.

Mbrojtja e Topçinjve iu ofroi shumë hapësirë lojtarëve kundërshtarë dhe për këtë trajneri duhet ta analizojë mirë gjendjen.

Aston Villa nënshtron Arsenalin në Emirates Aston Villa nënshtron Arsenalin në Emirates

Jack Grealish ishte i pandalshëm, Ollie Watkins shënonte gola, ndërsa Ross Barkley filloi të argëtohej duke bërë shaka me mbrojtjen e Arsenalit. /Telegrafi/