Wayne Rooneyt iu kërkua të ndante lojtarët se me kë do startonte, kë do ta linte në bankinë dhe kë do ta përjashtonte nga një formacion i përmbër me Lionel Messin, Cristiano Ronaldon dhe Harry Kane gjatë një paraqitjeje të fundit në televizion – dhe përgjigja e tij është bërë virale çuditërisht.

Ka qenë një javë plot ngjarje si për legjendën angleze ashtu edhe për atë portugeze, me këtë të fundit që e quajt ish-bashkëlojtarin si “mi” gjatë pjesës së dytë të intervistës së tij me Piers Morgan.

Dhe të dielën pasdite, përpara ndeshjes hapëse të Kupës së Botës të Katarit kundër Ekuadorit në Al Khor, tema e Cristiano Ronaldos u ngrit përsëri gjatë paraqitjes së Rooneyt në rrjetin televiziv indian JioCinema.

Reklama
Reklama

Image credit: Alamy

Rooney, i cili u bashkua në panelin e ekspertëve nga ish-dyshja e Arsenalit, Sol Campbell dhe Robert Pires, u pyet se kush do të fillonte, të ulej në stol dhe të largohej nga një formacion i mbushur me yje.

Ish-sulmuesi i United tha: “Do të më duhej të startoja Messin, të vendosja në stol Kane dhe të lë jashtë Ronaldon”.

Disa sekonda më vonë dhe prezantuesi u përgjigj: “Dikush nuk do marr një kartolinë për Krishtlindje këtë vit”, përpara se Rooney të shtonte: “Ai nuk po luan për klubin e tij, kështu që…”. /Telegrafi/