Në koncertin e Rita Orës të mbajtur në Tiranë ishin edhe disa këngëtare të njohur shqiptare që perfromuan para daljes së yllit me famë botërore në skenë.

Ronela Hajati, Kida, Semi Jaupaj dhe Luana Vjollca kanë argëtuar publikun fillimisht, një dëshirë kjo e Ritës, e cila kërkuar të përfshinë vetëm artiste femra në ‘line-up’ e saj.

Këngëtaret shqiptare kënduan disa prej hiteve të tyre më të njohura, por ndonëse dha maksimumin në skenë, Ronela ka zbuluar se para koncertit ishte në gjendje të keqe shëndetësore.

Foto: Ronela Hajati/Instagram

Përmes disa postimeve në InstaStory, krijuesja e hitit “Mala Gata” tha se për të qenë në gjendje të performonte ka përdorur medikamente.

Reklama

Në një tjetër postim pas koncertit, Ronela u shpreh se është shumë e sëmurë dhe se ndihet si e droguar pasi ka pirë ‘të gjitha ilaçet e farmacive’ në Tiranë.

Reklama

“Mos ma vini re zërin dhe mënyrën si flas. Jam shumë e sëmurë dhe ndihem si e droguar pasi kam pirë gjithë ilaçet e farmacive të Tiranës”, ka shkruar Ronela.

Foto: Ronela Hajati/Instagram

Kujtojmë që përfaqësues e këtij viti e Shqipërisë në Eurovision ka qenë e angazhuar edhe këtë vit me performanca të shumta.

“Shqipëria në gjakun tim, Kosova në venat e mia” - Rita Ora i këndoi me krenari prejardhjes së saj shqiptare para mijëra fansave në Tiranë “Shqipëria në gjakun tim, Kosova në venat e mia” - Rita Ora i këndoi me krenari prejardhjes së saj shqiptare para mijëra fansave në Tiranë

Ndërkohë, projektet e saj të fundit është bashkëpunimi tejet i suksesshëm e MatoLale “Papi Chulo” dhe ai solo “Valle”. /Telegrafi/

Reklama