Roma e Mourinhos sërish nuk ia del ndaj Bodo/Glimt, norvegjezët humbën fitoren nga duart në fund

Roma ka barazuar në shtëpi me Bodo/Glimt me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Conference League.

Edhe pse Roma e nisi ndeshjen më mirë, me dy raste të mira me Tammy Abraham dhe Stephan El Shaarawy, por që nuk gjetën golin.

Por norvegjezët e shënuan golin e parë, në minutën e e parë të kohës shtesë të pjesës së parë, kur Elias Hagen pasoi te Ola Solbakken që shënoi për 1-0.

Me të filluar pjesa e dytë Roma barazoi rezultatin, kur El Shaarawy ishte i saktë për 1-1.

Por Bodo/Glimt kthyen epërsinë në minutën e 65-të, kur  Erik Botheim asistoi te Alfons Sampsted që shënoi për 2-1.

Krejt cka bëri Roma ishte barazimi i rezultatit në minutën e 84-të me Roger Ibanez (2-2).

Bodo/Glimt mbetet lider me 8 pikë, ndërsa Roma është e dyta me 7 pikë. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes