ASAP Rocky i dha Rihannës një letër dashurie të enjten (5 maj) në formën e një kënge të re dhe një videoklipi – por ndoshta ka më shumë se kaq.

Ndërsa Rocky i referohet Rihannës si “engjëlli”, “perëndesha” dhe “shoqja e shpirtit” e tij në tekstin e këngës së tij “DMB”, lanë të nënkuptojë se ajo shton edhe “nusen” në atë listë.

Videoja është një rrëfim për jetën e tyre së bashku, ku RiRi shfaqet vazhdimisht në krah të reperit, në kohë të mira dhe të këqija.

Foto: ASAP Rocky/Insatgram

Por në fund të videos, themeluesja e “Fenty” shfaqet si një nuse e veshur në të kuqe me një fustan të guximshëm dhe një buqetë me trëndafil gjithashtu të kuq.

Më pas, kamera zmadhon dhëmbët e Rocky-t, të cilët mbajnë grila ari që shkruajnë “Martohem me mua?”, teksa kamera më pas shkon te Rihanna, e cila përgjigjet me grilat e saj të arta, në të cilat shkruhej: “Pranoj”.

Foto: ASAP Rocky/YouTube

Në fund të videos, një grup njerëzish mund të shihen duke hedhur petale lulesh drejt çiftit, gjë që të kujton kur të sapomartuarit ecin nëpër korridor pas martesës.

Është e paqartë nëse videoklipi është thjesht shprehje artistike apo art që imiton jetën e tyre reale.

Rihanna dhe ASAP Rocky ishin pjesë e audiencës kur Dave Chappelle u sulmua në skenë Rihanna dhe ASAP Rocky ishin pjesë e audiencës kur Dave Chappelle u sulmua në skenë

Megjithatë, video duket se është xhiruar gati një vit më parë, kjo pasi këngëtarja e “Diamonds” – e cila aktualisht është në pritje të fëmijës së parë së bashku të çiftit – nuk është shtatzënë në asnjë nga skenat, dhe ajo dhe Rocky gjithashtu kanë veshur të njëjtat veshje që kishin veshur gjatë një xhirimi në Bronx në korrik 2021.

Foto: ASAP Rocky/YouTube

Në shkurt, Rihanna nxiti spekulime se ajo ishte të paktën e fejuar pasi u pa duke mbajtur një unazë diamanti në dorën e majtë teksa bënte pazar.

Njohja e Rihannas dhe Rockyt daton një dekadë, shumë kohë përpara se të dy të krijonin një familje së bashku.

Foto: ASAP Rocky/YouTube

Të dy u bashkuan për një remix të “Cockiness (Love It)” në vitin 2012. Dyshja performuan këngën në “MTV Video Music Awards” të atij viti.

Rocky më pas iu bashkua turneut të Rihannas Diamonds në 2013, dyshja ndërkaq filluan romancën në fillim të vitit 2020. /Telegrafi/