LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për talentin më të madh të Brazilit

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për talentin më të madh të Brazilit

Real Madridit ka hyrë në garë për talentin brazilian të Palmeiras, Estevao Ëillian, i cili pëlqehet shumë edhe nga rivali i tyre i madh, Barcelona.

Estevao është një sulmues anësor i krahut të djathtë që mund të luajë edhe si anësor i majtë ose mesfushor sulmues.

Ai është në zjarr në Kupën e Botës U17 këto ditë, duke shënuar 3 gola dhe duke dhënë 3 asistime në 4 paraqitje për kombëtaren e tij.


Njihuni me Messinhon, braziliani që ëndërron të luajë për Barcelonën
Lexo po ashtu Njihuni me Messinhon, braziliani që ëndërron të luajë për Barcelonën

16-vjeçari brazilian së fundmi ka zbuluar se ëndërron të luajë për Barcelonën, e cila thuhet se e mban atë në radarët e tyre.

Megjithatë, klubi nga Camp Nou nuk do ta ketë aspak të lehtë të transferojë talentin e madh brazilian.

Sipas Roger Torello të Mundo Deportivo, Real Madridi i është bashkuar Barcelonës në garën për Estevaon, i quajtur gjithashtu Messinho.

Të martën, Los Blancos kontaktuan Palmeiras për të mësuar statusin e transferimit të lojtarit. Edhe shoqëruesit e Vinicius Junior ofruan ndihmën e tyre.

Estevao ka një klauzolë lirimi prej 60 milionë euro. Paris Saint-Germain deri më tani ka bërë oferta me vlerë 40 dhe 50 milionë euro, të cilat me sa duket u refuzuan nga klubi brazilian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Arteta konfirmon një largim të rëndësishëm nga Arsenali: Kjo është arsyeja që ai nuk luajti

Arteta konfirmon një largim të rëndësishëm nga Arsenali: Kjo është arsyeja që ai nuk luajti

Premier League
Gjimshiti mund të largohet nga Atalanta pas gjashtë viteve, gati një kontratë milionëshe

Gjimshiti mund të largohet nga Atalanta pas gjashtë viteve, gati një kontratë milionëshe

Serie A
Kalo në kategori