Real Madridi ndalet me barazim nga Osasuna

Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një barazim 0-0 në udhëtim te Osasuna në takimin e vlefshëm për javën e 18-të në La Liga.

Mbretërit janë ndalur me barazim nga Osasuna dhe kanë humbur mundësinë të rrëmbejnë pozitën e parë në tabelë.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë të barabartë nga të dyja skuadrat, të cilat ruheshin nga njëra-tjetra.

Megjithatë, rastet ishin të vakëta dhe skuadrat nuk arritën të ndryshojnë shifrat gjatë kësaj pjesë-loje.

Në pjesën e dytë, Reali luajti më mirë dhe ishte më kërkues në kërkim të golit të fitores.

Mbretërit arritën të gjejnë golin në minutën e 61-të me anë të Karim Benzema, por ky gol u anulua për pozitë jashtë loje.

Deri në fund, të dy skuadrat tentuan të shënojnë golin e fitores, me Realin që gjeti përsëri golin me Marianon (’89’), por edhe kësaj radhe nga pozita jashtë loje dhe takimi u mbyll me rezultat të bardhë 0-0.

Pas këtij barazimi, Reali e sheh veten në pozitën e dytë me 37 pikë apo një më pak se lideri Atletico Madridi, ndërsa Osasuna zë vendin e 19-të me 15 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Los Blancos udhëtojnë te Deportivo Alavesi, ndërsa Osasuna udhëton te Granada. /Telegrafi/

Pyetja për Luis Enriquen që e çmendi Al-Khelaifin

Gazetari i bën Mbappes një pyetje provokuese rreth Real Madridit, reagimi i tij i thotë të gjitha

"Ai ishte i vetmi lojtar që ia kisha frikën" - John Terry emëron legjendën e futbollit si kundërshtarin e tij më të vështirë

“Duhet ta bëjmë të ndodhë, tani është koha”, Reus me lot në sy flet për kalimin e Dortmundit në finale

Katër vite pritje, Dortmundi tani me një veprim hakmarrës turpëron PSG-në në rrjetet sociale