Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Espanyolit me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 34-të në La Liga, triumf që i siguroi titullin e kampionit.

Mbretërit tashmë janë kampion të Spanjës, që për ta është hera e 35-të në histori të klubit.

Fillimi i ndeshjes ishte me raste nga të dyja palët, por goli erdhi në minutën e 33-të.

Rodrygo shënoi pasi asistimit që erdhi nga Marcelo për 1-0.

Braziliani nuk u ndal me kaq në pjesën e parë shënoi edhe golin e dytë në minutën e 44-të për 2-0.

Më të filluar pjesa e dytë, mbretërit vazhduan me sulme dhe quan rezultatin në 3-0 më golin e shënuar nga Marco Asensio pas asistimit të Edouardo Camavingas.

Reklama

Festa nuk do të ishe e plot pa një gol të lojtarit kryesor të Real Madridit, Karim Benzemas, i cili shënoi në minutën e 81-të për 4-0.

Reklama

Real Madridi tani ka 81 pikë, 17 më shumë se përcjellësi i parë, duke u shpallur kampion katër xhiro para fundit. /Telegrafi/