Paul Pogba i ka humbur katër penallti gjatë dy sezoneve të fundit në Ligën Premier, më shumë se kushdo tjetër në këtë garë.

Shoku i skuadrës te Manchester United, Marcus Rashford, nga ana tjetër, asnjëherë nuk ka humbur penallti në tërë karrierën e tij.

Përkundër këtij fakti, mesfushori francez, e mori vetë përsipër gjuajtjen e penalltisë kundër Wolves të hënën në mbrëmje dhe nuk arriti ta shndërrojë në gol, pas një pritje të bukur të portierit Rui Patricio.

Pogba ka humbur penalltitë më parë kundër Everton, Southampton, Burnley dhe së fundmi kundër Ujqve.

Fakti që 26-vjeçari e mori ngrit ka sjellë mjaft diskutime në Tëitter, madje dhe ofendime në drejtim të francezit.

Analisti i ndeshjes dhe ish sulmuesi i Spurs, Gary Lineker tha: E pashpjegueshme që Pogba të gjuaj penalltinë pasi Rashford e mori një dhe shënoi javën e kalua” , ka thënë ai

Ai nuk ishte i vetmi. Kishte shumë kritika në drejtim të tij. /Telegrafi/