LAJMI I FUNDIT:

Ranglista e portierëve me paraqitjen më të mirë për vitin 2019 në Ligën Premier

Ranglista e portierëve me paraqitjen më të mirë për vitin 2019 në Ligën Premier

Alisson Becker konsiderohet si portieri më i mirë në Ligën Premier për vitin 2019 nga shumë tifozë.

Reklama

Portieri brazilian fitoi Ligën e Kampionëve me Liverpoolin në sezonin e kaluar dhe përfunduan në vendin e dytë, një pikë më pak se Manchester City që fitoi titullin.

Por, sipas WhoScored, braziliani nuk është portieri më i vlerësuar në të gjitha paraqitjet e vitit 2019.

Faqja më e madhe e statistikave ka marrë për bazë 450 minutat e zhvilluar nga 24 portierët e ligës angleze, për të zbuluar kështu portierin më të mirë për vitin 2019:

24= Angus Gunn – 6.19

23= Adrian: 6.32

22= Jordan Pickford – 6.37

21= Kepa Arrizabalaga – 6.40

20= David de Gea – 6.43

Watford FC v Manchester United - Premier League

19= Ben Foster – 6.55

18= Roberto – 6.56

17= Alisson: 6.56

16= Nick Pope – 6.58

15= Tom Heaton – 6.60

14= Paulo Gazzaniga – 6.61

13= Ederson: 6.61

Manchester City v Chelsea FC - Premier League

12= Dean Henderson – 6.63

11= Rui Patricio – 6.65

10= Alex McCarthy – 6.69

9= Kasper Schmeichel – 6.78

8= Mat Ryan – 6.79

7= Aaron Ramsdale – 6.80

6= Lukasz Fabianski – 6.83

FBL-ENG-PR-WEST HAM-LEICESTER

5= Vicente Guaita – 6.83

4= Martin Dubravka – 6.83

3= Tim Krul – 6.83

2 Hugo Lloris – 6.87

1= Bernd Leno – 6.89. /Telegrafi/

AFC Bournemouth v Arsenal FC - Premier League