LAJMI I FUNDIT:

Publikohet trailer-i i dokumentarit “I Am: Celine Dion” – këngëtarja shpërthen në lot ndërsa flet për sëmundjen e saj të rrallë

Publikohet trailer-i i dokumentarit “I Am: Celine Dion” – këngëtarja shpërthen në lot ndërsa flet për sëmundjen e saj të rrallë

Celine Dion bëhet emocionuese në dokumentarin e saj të ri, “I Am:Celine Dion”, ku diskuton se si i është dashur të heqë dorë nga karriera mes betejës me sindromën e personit të ngurtë (SPS).

“Unë jam duke punuar shumë çdo ditë, por duhet ta pranoj, ka qenë një luftë”, thotë fituesja e ‘Grammy’ në një trailer për dokumentin e ardhshëm Prime Video, të publikuar të enjten.

“Më mungon shumë”.

Foto: Prime Video

Më pas ajo shton me lot në sy: “Njerëzit, më mungojnë”.

Të gjitha lajmet nga Celine Dion
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Celine Dion

Megjithatë, Dion, 56-vjeçe, shpjegon gjithashtu në një vështrim të fshehtë se ajo është e vendosur të rikthehet në skenë.

Foto: Prime Video

“Nëse nuk mund të vrapoj, do të eci. Nëse nuk mund të eci, do të zvarritem”, thotë këngëtarja e “My Heart Will Go On”. “Dhe nuk do të ndalem. Unë nuk do të ndalem”.

Në dokumentar, Dion – e cila ishte vetëm 13 vjeç kur publikoi albumin e saj të parë – gjithashtu shikon prapa në trajektoren e karrierës së saj, duke shtuar: “E kam parë jetën time dhe më pëlqen çdo pjesë e saj”.

Foto: Prime Video

Megjithatë, këngëtarja e “Power of Love” vë në dukje se megjithëse “tingëllon mirë” të regjistrosh muzikë në një studio, është “më e mirë” kur ajo arrin të këndojë një këngë para fansave të saj dhe është në gjendje të “krijojë [atë ] magjia e vet”.

“Nuk është e vështirë të bësh një shfaqje, e dini,” thotë ajo. “Është e vështirë të anulosh një shfaqje”.

Foto: Prime Video

Në dhjetor 2022, Dion zbuloi se ajo ishte diagnostikuar me sindromën e personit të ngurtë, një çrregullim i rrallë neurologjik që shkakton ngurtësi muskulore dhe spazma të dhimbshme të muskujve.

Sëmundja e detyroi këngëtaren “All by Myself” të anulonte datat e turneut të saj në Evropë. /Telegrafi/