LAJMI I FUNDIT:

Pogba vjen me një postim emocionues pasi iu ndalua futbolli për katër vite: Sprovat që të dërgon Allahu janë të pashmangshme

Pogba vjen me një postim emocionues pasi iu ndalua futbolli për katër vite: Sprovat që të dërgon Allahu janë të pashmangshme

Gjendja e Paul Pogbas duket e rënduar, pasi mesfushori francez nuk do të mund të luaj në katër vitet e ardhshme.

Në fund të shkurtit, Paul Pogba u skualifikua katër vjet për përdorim të substancave të ndaluara, pra deri në vitin 2027, duke pasur parasysh se skualifikimi filloi në vitin gushtin e vitit 2023.

Kanë kaluar disa javë nga sanksioni i vendosur nga Gjykata Kombëtare e Antidopingut që e pezulloi për përdorimin e substancave të ndaluara, por Paul Pogba rikthehet të flasë me rastin e ditëlindjes së tij.


Pogba thyen heshtjen pas ndalimit prej katër vitesh për doping
Lexo po ashtu Pogba thyen heshtjen pas ndalimit prej katër vitesh për doping

Ylli francez ka thënë se kurrë nuk është rritur më shumë se këtë vit, duke iu referuar gjërave që i kanë ndodhur.

“Kurrë nuk kam mësuar dhe nuk jam rritur kaq shumë sa këtë vit”.

Pogba më pas foli për prova të pashmangshme, duke përmendur çështjen e besimit.

“Sprovat që dërgon Allahu janë të pashmangshme dhe është e lehtë të shikosh vetëm të këqijat, por çfarëdo që të ndodhë, falënderimi i qoftë Zotit”.

“Falënderimi qoftë i Zotit për të mirat, të këqijat, kohët e vështira dhe kohët e lehtësisë”, ka shkruar Pogba në profilin e tij në Instagram. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Ndërkombëtare
E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

Ndërkombëtare
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Ndërkombëtare
Kalo në kategori