LAJMI I FUNDIT:

Pogba thyen heshtjen pas ndalimit prej katër vitesh për doping

Pogba thyen heshtjen pas ndalimit prej katër vitesh për doping

Paul Pogba  ka thyer heshtjen pasi një ndalim katërvjeçar shkaku i dopingut që u konfirmua të enjten.

Francezi ka reaguar ndaj një ndalimi katërvjeçar nga gjykata italiane e antidopingut me një deklaratë zyrtare të publikuar në llogarinë e tij zyrtare në Instagram të enjten.

“Sot jam informuar për vendimin e Tribunale Nazionale Antidoping dhe besoj se vendimi është i pasaktë”, ka shkruar fillimisht Pogba.


“Jam i trishtuar, i tronditur dhe zemërthyer që gjithçka që kam ndërtuar në karrierën time profesionale të futbollit më është hequr”.

Pogba përjashtohet për katër vite nga futbolli shkaku i dopingut
Lexo po ashtu Pogba përjashtohet për katër vite nga futbolli shkaku i dopingut

“Kur të jem i lirë nga kufizimet ligjore, historia e plotë do të bëhet e qartë, por unë kurrë nuk kam marrë me vetëdije apo qëllimisht ndonjë suplement që shkel rregullat anti-doping”.

“Si një atlet profesionist, unë kurrë nuk do të bëja asgjë për të përmirësuar performancën time duke përdorur substanca të ndaluara dhe kurrë nuk kam shpërfillur apo mashtruar kolegët sportistë dhe mbështetësit e ndonjë prej skuadrave për të cilat kam luajtur ose kundër”.

“Si pasojë e vendimit të shpallur sot do ta apeloj këtë para Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv”, ka përfunduar francezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori