LAJMI I FUNDIT:

Po shkëlqen me Marokun në Katar, top klubet evropiane duan transferimin e Ounahit

Po shkëlqen me Marokun në Katar, top klubet evropiane duan transferimin e Ounahit

Azzedine Ounahi është një nga zbulimet e Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’ ku po shkëlqen me Marokun.

Reklama

Mesfushori i talentuar ka bërë paraqitje fantastike në këtë Kampionat Botëror dhe pritet të ndryshojë skuadër qysh në afatin kalimtar të janarit.

22-vjeçari prej katër vitesh është pjesë e futbollit francez, derisa nga viti i kaluar po mbron ngjyrat e skuadrës elitare Angers SCO, ku ka zhvilluar 14 ndeshje në Ligue 1 këtë edicion.

Top skuadrat evropiane janë vënë pas tij, ku mes tjerash edhe gjiganti katalunas Barcelona.

Gazeta katalunase ‘Mundo Deportivo’ ka raportuar se Barcelona e ka ndjekur me vëmendje Ounahin dhe do të tentojë në janar transferimin e tij.

Mesfushori qendror ka një kontratë deri në verën e vitit 2026 me Angers dhe pas paraqitjeve spektakolare në Kupën e Botës vlera e tij pritet të shkojë në rreth 30 milionë euro.

Por përveç Barcelonës në garë për të janë edhe Milan, Roma, Fiorentina, Torino, Arsenal, Liverpool, e francezët e Lille, Monaco e Lyon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

La Liga

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
Kalo në kategori