LAJMI I FUNDIT:

Përsëritet finalja në volejboll

Përsëritet finalja në volejboll

Pjesa finale e përfundimtares së Superligës së Kosovës në volejboll për meshkuj po kalon nëpër një udhë, përgjatë së cilës drejtësia po vendoset dhe rivendoset në tavolinë.

Reklama

Megjithatë, gjithçka mori fundin me vendimin e Bordit të FVK-së, që si organ i shkallës së dytë shfuqizoi vendimit e komisarit, Lulëzim Gërguri, i cili, pas ankesës së Lubotenit për (sipas tyre) parregullsitë në emëroren e lojtarëve të shënuar në protokollin e ndeshjes (9 lojtarë dhe 2 libero), ndeshjen e regjistroi me rezultat zyrtar 3:0 në të mirë të Lubotenit të Ferizajt, shkruan Gazeta Tribuna.

Besa nuk qëndroi duarkryq duke kërkuar rishqyrtimin e këtij vendimi, gjë që megjithatë përfitoi të paktën mundësinë që ndeshja e parë e fituar në fushë nga pejanët 3:1, të rizhvillohet.

Në mbledhjen e Bordit që u mbajt dje, u mor vendimi që të “shfuqizohet vendimi i Komisarit të garave mbi regjistrimin me rezultat zyrtar të ndeshjes Besa-Luboteni, e mbajtur më 7.4.2016.

Inicohet procedura disiplinore ndaj zyrtarëve të kësaj ndeshjeje: procesmbajtësit, gjyqtarit të parë, vëzhguesit, trajnerit të skuadrës mysafire dhe sekretarit të skuadrës mysafire”.

Ndeshja e parë ndërmjet Besës dhe Lubotenit, duhet të riluhet. Bordi I FVK-së ka gjetur shkelje procedural te paraqitja e ankesës së KV Luboteni, ku ka rënë ndesh me nenin 29 të Propozicioneve të Garave. Bordi, gjithashtu, ka gjetur shkelje materiale të skuadrës vendëse, duke rënë ndesh me nenin 3 të Aneks-propozicioneve të Garave”, thuhet në vendimin e Bordit të Federatës së Volejbollit të Kosovës.

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori