LAJMI I FUNDIT:

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu
Reklama

Andre Onana ka thënë se zhgënjeu skuadrën e tij në një intervistë të sinqertë pas humbjes dërrmuese të Manchester United ndaj Bayern Munich në Ligën e Kampionëve, por kështu nuk mendoi trajneri Erik ten Hag.

Onana, i cili iu bashkua klubit anglez nga Interi për rreth 55 milionë euro gjatë afatit kalimtar të verës, bëri një gabim të madh në humbjen 4-3 të skuadrës së tij në Allianz Arena të mërkurën.


Ai dështoi të ndalonte goditjen e lehtë dhe nga largësia të Leroy Sane duke ia mundësuar epërsinë klubit gjerman. Portieri kamerunas pranoi edhe tre gola të tjerë teksa United hapi me humbje sezonin e Ligës së Kampionëve.

Bayern Munichu fiton trilerin ndaj Manchester Unitedit
Lexo po ashtu Bayern Munichu fiton trilerin ndaj Manchester Unitedit

Por, Onana doli pas ndeshjes dhe foli për TNT Sports pas rezultatit. Ai mori përgjegjësinë e plotë në një intervistë brutalisht të sinqertë pas ndeshjes.

“Pas gabimit tim ne humbëm kontrollin e lojës – unë jam ai që e zhgënjeu skuadrën. Ekipi ishte i mirë, ne nuk e fituam këtë lojë për shkakun tim”, ka thënë fillimisht Onana.

“Fillimi im në Mançester nuk është aq i mirë. Sot është një nga ndeshjet e mia më të këqija. Ishte një mundësi e madhe për ne që të rikthehemi nga presioni me të cilin po përballemi, por është e vështirë. Duhet të jemi bashkë”, përfundoi ai.

Megjithatë, trajneri i Unitedit, Ten Hag nuk e ka fajësuar Onanën, të cilin e ka vlerësuar për marrjen e përgjegjësisë.

“Është mirë që Onana po merr përgjegjësinë, por ka të bëjë me gjithë ekipin – ne rikthehemi si ekip”, ka thënë Ten Hag. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

Ndërkombëtare
Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori