Ndeshja mes Milanit dhe Interit po del të jetë e bukur, ku të dy skuadrat kanë pasur raste, ndërsa kanë shënuar edhe nga një gol.

Një ndeshje e bukur deri më tani ashtu siç i ka hije një “Derby della Madonina”.

Interit kaloi në epërsi i pari me Marcelo Brozovic në minutën e 19-të, ndërsa nuk ka vonuar shumë dhe Milani ka barazuar.

Tonali e gjeti më së miri Rafael Leaon i cili me një goditje të bukur me të parët shënoi për 1-1.

Kjo ndeshje pritet të sjelle dhe gola të tjerë, pasi po luhet hapur nga të dy skuadrat. /Telegrafi/

Reklama