Modelet e pistës kanë përmasa perfekte – ato janë të gjata dhe gjithashtu kanë këmbë të gjata. Besohet se rrobat duken më shfaqëse dhe më të dobishme në këto forma trupore.

Por a është gjithmonë e vërtetë kjo?

Ne në Bright Side kemi zgjedhur më shumë se 20 veshje që aktoret dhe këngëtaret kanë veshur gjithashtu dhe ju ofrojmë mundësinë që të vendosni se te kush duken më mirë ato veshje: modele me forma ideale trupi apo të famshme me forma të zakonshme trupore?

1. Christian Dior / Jennifer Lawrence

Aktorja është e vetëdijshme për atë modë (ose është stilisti i saj që e di). Ndryshimi i sytjenave pak dhe shtimi i rripit e bëri që veshja të duket më magjepsëse.

Reklama
Reklama

2. Christian Dior / Jennifer Lawrence

Veshja e famshme që aktorja kishte veshur kur mori çmimin “Oscar” dhe kur ra në shkallët duket një lloj mospërfilljeje për modelen. Është gjithashtu mirë që Jennifer vendosi të mos e veshë atë pjesë specifike të kokës.

3. Ralph & Russo / Penélope Cruz

Penélope Cruz është një nga ato personat e famshme që nuk mund të mbahet mend pasi dështon ndonjë modë në të kaluarën e saj. Kjo veshje e guximshme duket po aq e mirë për aktoren, sa edhe në modelen.

4. Thierry Mugler / Kim Kardashian

Kim njihet për format e saj të jashtëzakonshme dhe ajo qafë e flirtuar duket më mirë në të sesa në modelin e dobët.

Reklama

5. Jean Paul Gaultier / Kim Kardashian

Reklama

Ky fustan i artë duket më erotik në Kim-in. Ju pëlqen sesi duken veshjet te femrat me kaçurrela?

6. Marques Almeida / Rihanna

Kjo këngëtare njihet për dashurinë e saj të madhe për modën e guximshme. Ndoshta kjo është arsyeja pse edhe veshjet më të vështira në pamje të parë duken elegante dhe organike në Rihanna. A do ta vishni këtë pallto me gëzof?

7. Christian Dior / Rihanna

Palltoja ekstravagante mori një pamje të re dhe më tërheqëse te këngëtarja.

8. Giambattista Valli / Rihanna

Veshja e famshme e Rihannas është e vështirë të njihet tek modelja. Kush mendon se duket më mirë?

Reklama

9. Ralph & Russo / Jennifer Lopez

Jennifer Lopez është e mahnitshme dhe asnjëherë nuk është njohur për fizikun e saj të dobët. Dhe shembulli i kësaj veshjeje e dëshmon edhe një herë se veshjet jo gjithmonë duken më mirë në modele.

Reklama

10. Gucci / Salma Hayek

Kjo femër meksikane gjithashtu nuk përpiqet të ketë një formë të dobët trupore dhe ndjehet krenare për kthesat e saj femërore. Ajo zgjedh veshje në stile të ndryshme dhe nuk ndjehet e turpshme për veshjet që u shfaqën për herë të parë në modele të dobëta në pistë.

11. Zuhair Murad / Chrissy Teigen

Reklama

Chrissy ka forcuar tendencat pozitive për trupin në Hollywood dhe përpjekjet e saj nuk janë të kota – thjesht shikoni se sa bukur duket kjo veshje e bardhë në të.

12. Julien Macdonald / Krysten Ritter

Megjithëse matjet e aktores janë afër të qenit ato të një modeleje, kjo veshje, kur kombinohet me buzëkuq të kuqërremtë dhe këpucë klasike, përsëri duket më ndryshe.

Reklama

13. Zuhair Murad / Nicole Kidman

Nicole është e gjatë dhe ka matje në formë modele, për më tepër, beli i saj duket më i hollë se sa i një modeleje. Kush duket më bukur në këtë veshje, sipas jush?

Reklama

14. Marc Jacobs / Rita Ora

Këngëtares i pëlqejnë veshjet e ndritshme dhe të paparashikueshme. Edhe këto pendë i japin asaj një pamje të veçantë elegante.

15. Zuhair Murad / Catherine Zeta-Jones

Aktorja ka qenë gjithmonë krenare për figurën e saj femërore. Edhe në moshën 50 vjeçe, ajo ende vazhdon të zgjedhë veshje të hapura që duken më mirë tek ajo sesa në modelet origjinale.

16. Oscar de la Renta / Margot Robbie

Kjo aktore e bukur arriti të shndërronte një fustan të paqartë në një hit total.

Reklama

17. Chanel / Margot Robbie

Margot gjithashtu ka një shije të përsosur kur zgjedh veshjet e guximshme dhe interesante.

Reklama

18. Alexandre Vauthier / Lucy Liu

Kjo veshje interesante duket elegante në Lucy Liu. Gjatësia e veshjes u bë më e moderuar nga aktorja e cila i shtoi më shumë bukuri asaj.

19. Balmain / Katy Perry

Aktorja dhe këngëtarja pëlqejnë veshjet e pazakonta dhe madje të çuditshme. Por kush do të mendonte ndonjëherë se kjo veshje qesharake do të dukej kaq e mirë në tapetin e kuq?

20. Balmain / Beyoncé

Beyoncé është plotësisht e sigurtë në papërmbajtshmërinë e saj dhe zgjedh veshjet më kreative dhe sfiduese.

21. Balmain / Beyoncé

Dhe megjithëse figura e këngëtares është larg nga matjet e një modeleje, vështirë se dikush do të guxonte të thoshte se këto veshje duken më keq në të. /Telegrafi/

Reklama
Reklama