LAJMI I FUNDIT:

Nga Matthaus te Messi: 13 lojtarët që ishin fantastik në më shumë se një pozitë në fushë (Video)

Nga Matthaus te Messi: 13 lojtarët që ishin fantastik në më shumë se një pozitë në fushë (Video)

Në futbollin modern gjithmonë e më shumë po kërkohen lojtarë që munden të luajnë më shumë se një pozitë.

Reklama

Një nga ata është Sergi Roberto i cili në sezonin e kaluar u paraqit në 31 ndeshje në La Liga për Barcelonën dhe atë duke luajtur në pesë pozita të ndryshme. Kurse te Real Madridi është Nacho, i cili luan pothuajse në të gjithë pozitat në mbrojte.

Top 50 lojtarët më të mirë deri më tani në sezonin 2016/17 (Sondazhi i bashkangjitur)
Lexo po ashtu Top 50 lojtarët më të mirë deri më tani në sezonin 2016/17 (Sondazhi i bashkangjitur)

Më poshtë keni 13 lojtarët që luajnë në mënyrë fantastike në më shumë se një pozitë:

Philipp Lahm

Pozitat:  Mburojës anësor dhe mesfushor qendror

Trofetë e fituar:  23

Marcel Desailly

Pozitat:  Mesfushor qendror dhe qendër mbrojtës

Trofetë e fituar: 12

Sergio Ramos

Pozitat: Mbrojtës i djathtë dhe qendër mbrojtës

Trofetë e fituar: 15

Eric Abidal

Pozitat: Mbrojtës i majtë dhe qendër mbrojtës

Trofetë e fituar: 21

David Alaba

Pozitat: Mbrojtës i majtë, mesfushor qendror dhe qendër mbrojtës

Trofetë e fituar: 15

Matthias Sammer

Pozitat: Mesfushor dhe mbrojtës qendror

Trofetë e fituar: 10

Angel Di María

Pozitat: Sulmues krahu dhe qendër mesfushor

Trofetë e fituar: 13

Javi Martinez

Pozitat: Qendër mbrojtës dhe qendër mesfushor

Trofetë e fituar: 13

Javier Mascherano

Pozitat: Mesfushor qendror dhe qendër mbrojtës

Trofetë e fituar: 18

Lilian Thuram

Pozitat: Qendër mbrojtës dhe mbrojtës i djathtë

Trofetë e fituar: 12

Koke

Pozitat: Sulmues dhe mesfushor qendror

Trofetë e fituar: 5

Lothar Matthaus

Pozitat: Mesfushor qendror dhe qendër mbrojtës

Trofetë e fituar: 24

Lionel Messi

Pozitat: Sulmues anësor, nëntësh i rrem, mesfushor sulmues

Trofetë e fituar: 29

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori