LAJMI I FUNDIT:

Montella, Dzeko e Cuadrado në negociata me Fenerbahcen

Montella, Dzeko e Cuadrado në negociata me Fenerbahcen
(Foto: Getty Images)

Agjenti që i përfaqëson edhe Edin Dzekon edhe Vincenzo Montellan ndodhet në Stamboll për të biseduar me Fenerbahcen për arritjen e një marrëveshjeje potenciale.

Eksperti i transferimeve te Sportitalia, Alfredo Pedulla, ka njoftuar se Alessandro Lucci ka arritur në Turqi për t’u takuar me drejtorët e klubit që interesohet edhe për anësorin e Juventusit, Juan Cuadrado.

Edhe Montella edhe Dzeko janë lojtarë të lirë pasi u skadojnë kontratat, ashtu që mund të nisin një përvojë të re në Superligën turke.

‘Aeroplanino’ po e merr drejtimin e Fenerbahces, krahas Dzekos do edhe futbollistin e Juves
Lexo po ashtu ‘Aeroplanino’ po e merr drejtimin e Fenerbahces, krahas Dzekos do edhe futbollistin e Juves

Njëherësh, edhe pse nuk është agjent i kolumbianit, Lucci mund të diskutojë edhe për transferimin e Cuadrados, të cilit po ashti i skadon kontrata më 30 qershor.

Juventusi i ka bërë ofertë për rinovim 35-vjeçarit, mirëpo pritet të shihet se cili do të jetë vendimin i tij. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Tri skuadra për titull, dy pikë diferenca - renditja dhe rezultatet pas javës së 22-të

Tri skuadra për titull, dy pikë diferenca - renditja dhe rezultatet pas javës së 22-të

Superliga
A do të detyrohet Real Madridi të shesë një nga yjet e tyre pas transferimit të Mbappes – tregon presidenti i La Ligas

A do të detyrohet Real Madridi të shesë një nga yjet e tyre pas transferimit të Mbappes – tregon presidenti i La Ligas

La Liga
Real Madridi synon

Real Madridi synon "të peshkojë" te Sevilla - e do talentin e tyre

La Liga
Kalo në kategori