LAJMI I FUNDIT:

Milani do të shesë në janar, pesë yje rrezikojnë largimin

Milani do të shesë në janar, pesë yje rrezikojnë largimin

Klubi italian, Milani do të duhet të shesë në afatin kalimtar të janarit për shkak të humbjeve financiare.

Rossonerët nuk po gjejnë formën më të mirë as në këtë sezon dhe po luftojnë për pozitat e para.

Megjithatë, problemet financiare nuk po lënë rahati tek Milani, të cilët duhet të detyrohet të shesin përsëri.

Milani regjistron 146 milionë euro humbje për edicionin e shkuar
Lexo po ashtu Milani regjistron 146 milionë euro humbje për edicionin e shkuar

Sipas mediumit italian Gazzetta dello Sport, Milani është i prirur të shesë disa lojtarë në afati kalimtar të dimrit për shkak të çështjeve financiare.

Gianluigi Donnarumma dhe Suso përfaqësojnë vlerën më të lartë të mundshme të shitjes dhe mund të jenë humbjet më të dhimbshme.

Ndërsa Lucas Paqueta, Franck Kessie dhe Krzysztof Piatek gjithashtu mund të largohet pasi gjithashtu kanë një vlerë të mirë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ligat tjera
Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori