Ndeshja mes Milanit dhe Interit po del të jetë e bukur, ku golat nuk po ndalen.

Një ndeshje e bukur deri më tani ashtu siç i ka hije një “Derby della Madonina”.

Pjesa e parë u mbyll 1-1, ku Interi kaloi në epërsi i pari me Marcelo Brozovic, ndërsa Milani ka barazuar me Rafael Leaon.

Më të filluar pjesa e dytë, kampioni tregoi dhëmbët, duke e gjetur golin e epërsisë me Olivier Giroud.

Një harkim në zonë nga Leao gjeti francezin që me një goditje me të parën shënoi për 2-1.

Kjo ndeshje pritet të sjelle dhe gola të tjerë, pasi po luhet hapur nga të dy skuadrat. /Telegrafi/

Reklama