0Shares

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e xhiros së fundit të ligës elitare evropiane për klube.

Tashmë dihen gjashtëmbëdhjetë skuadrat që janë kualifikuar në fazën e eliminimeve të Ligës së Kampionëve.

Manchester United , PSG , Roma , Barcelona , Manchester City , Besiktas, Liverpool dhe Tottenham Hotspur janë liderët e grupeve.

Si të dytit e grupeve janë renditur Bazeli, Bayern Munich, Chelsea , Sevilla, Juventus, Shaktar Donestk, Chelsea dhe Real Madrid.

Sipas rregullave të UEFA-s, asnjë ekip nuk mund të luajë me një ekip që e ka pasur grup si dhe me klubet e të njëjtit vend nuk mund të takohen në këtë fazë.

Shorti do hedhet të hënën (11 dhjetor) me fillim në ora 12: 00 në selinë e UEFA-s në Nyon.

Telegrafi iu sjell më poshtë se kush me kë mund të takohet gjatë fazës së eliminimeve në Ligën e Kampionëve.

Bartësit e grupeve

Manchester United
Bayern, Juventus, Sevilla, Shakhtar, Porto, Real Madrid

Paris Saint-Germain
Basel, Chelsea, Juventus, Sevilla, Shakhtar, Porto, Real Madrid

Roma
Basel, Bayern, Sevilla, Shakhtar, Porto, Real Madrid

Barcelona
Basel, Bayern, Chelsea, Shakhtar, Porto

Liverpool
Basel, Bayern, Juventus, Shakhtar, Porto, Real Madrid

Manchester City
Basel, Bayern, Juventus, Sevilla, Porto, Real Madrid

Besiktas
Basel, Bayern, Chelsea, Juventus, Sevilla, Shakhtar, Real Madrid

Tottenham Hotspur
Basel, Bayern, Juventus, Sevilla, Shakhtar, Porto

Trofeu i çmuar i Ligës së Kampionëve (Getty Images)

Skuadrat e renditura në vendin e dytë të grupeve

Basel
Paris, Roma, Barcelona, Liverpool, Manchester City, Beşiktaş, Tottenham Hotspur

Bayern Munchen
Manchester United, Roma, Barcelona, Liverpool, Manchester City, Beşiktaş, Tottenham Hotspur

Chelsea
Paris, Barcelona, Beşiktaş

Juventus
Manchester United, Paris, Liverpool, Manchester City, Beşiktaş, Tottenham Hotspur

Sevilla
Manchester United, Paris, Roma, Manchester City, Beşiktaş, Tottenham Hotspur

Shakhtar Donetsk
Manchester United, Paris, Roma, Barcelona, Liverpool, Beşiktaş, Tottenham Hotspur

Porto
Manchester United, Paris, Roma, Barcelona, Liverpool, Manchester City, Tottenham Hotspur

Real Madrid
Manchester United, Paris, Roma, Liverpool, Manchester City, Beşiktaş /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)