Kylian Mbappe është zyrtarisht lojtari më i vlefshëm në botë nën moshën 21 vjet, kartoni i të cilit po vlerësohet 234 million pounds (260 milionë euro).

Francezi njëzetvjeçar ka vlerë të dyfishtë më të madhe se reprezentuesi anglez i Borussia Dortmundit, i cili aktualisht kushton 107 milionë futen (119 milionë euro).

Madje, sulmuesi i PSG-së është edhe më i shtrenjtë se Lionel Messi i Barcelonës dhe Cristiano Ronaldo i Juventusit.

Në pozitën e tretë është i sapotransferuari te Juventusi, Matthijs de Ligt, i cili kushton rreth 75 milionë euro.

Theksojmë se Kai Havertz i Bayer Leverkusenit si dhe Trent Alexander-Arnold i Liverpoolit gjenden në top pesëshen e më të mirëve.

Ndryshe, Real Madridi në mesin e njëzet futbollistëve më të shtrenjtë ka tre futbollistë – Rodrygon, Militaon si dhe Viniciusin. /Telegrafi/