LAJMI I FUNDIT:

Lumbardhi tregon se çfarë po bën me paratë e çmimit të madh të fituar në Big Brother VIP Kosova

Lumbardhi tregon se çfarë po bën me paratë e çmimit të madh të fituar në Big Brother VIP Kosova

Lumbardh Salihu, fituesi i “Big Brother Vip Kosova”, ka hapur zemrën në lidhje me planet e tij për të ardhurat e shumëfolura nga çmimi i madh i spektaklit.

I ftuar në emisionin e njohur “Në Kurthin e Piter Pan” të premten mbrëma, Salihu u pyet nga fëmijët e emisionit rreth asaj se çfarë do të bëjë ai me paratë e fituara.

E me një qetësi karakteristike dhe një buzëqeshje në fytyrë, modeli nga Vitia tregoi për synimet e tij për të investuar në tokën shqiptare.

Foto: Lumbardh Salihu/Instagram

“Ishte 200 mijë, por në fund 144 mijë fitova. 56 mijë u humbën nëpër sfida”, tha ai, duke sqaruar se si pjesa e çmimit të madh ishte e destinuar për sfida të ndryshme brenda shtëpisë.

Pasi Vejsiu e pyeti nëse i kishte tërhequr paratë dhe i uroi që t’i gëzojë dhe t’i shtojë, Salihu shprehu qartë dëshirën e tij për të investuar: “Unë kam dëshirë të investoj në tokë shqiptare, në Shqipëri ose Kosovë”.

Veprimi i tij reflekton një tendencë të re të fituesve të spektakleve, të cilët zgjedhin të investojnë fitimet e tyre në mënyra që kontribuojnë në zhvillimin ekonomik dhe social të vendlindjes së tyre. Investimi në tokë është një hap i mençur për çdo fitues, dhe tregon për vizion të qartë nga Salihu në lidhje me të ardhmen e tij dhe të vendit të tij. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
I kërkojnë të telefonojë Meritonin për t’ia kërkuar pesë mijë euro borxh, ja si reagon vëllai i Ilnisës në emision

I kërkojnë të telefonojë Meritonin për t’ia kërkuar pesë mijë euro borxh, ja si reagon vëllai i Ilnisës në emision

Magazina
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Egla Ceno thotë se ajo dhe Luizi jetojnë në një pallat: U takuam një ditë në ashensor

Egla Ceno thotë se ajo dhe Luizi jetojnë në një pallat: U takuam një ditë në ashensor

Magazina
Kalo në kategori