LAJMI I FUNDIT:

Lionel Messi pati një reagim të shkëlqyeshëm pas komplimentit nga një tifoz

Lionel Messi pati një reagim të shkëlqyeshëm pas komplimentit nga një tifoz

Buzëqeshja e Lionel Messit u bë virale të shtunën mbrëma, pasi një tifoz i Paris Saint-Germain i bëri atij komplimentin e fundit përpara ndeshjes së Ligue 1 me Lens.

Reklama

Paris Saint-Germain fitoi pa shumë vështirësi me rezultat 3-1 ndaj Lens në “Parc des Princes” në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në Ligue 1.

Golat në këtë fitore për skuadrën e Christophe Galtier u shënuan nga Kylian Mbappe (31’), Vitinha (37’) dhe Lionel Messi (40’).

Messi shënon gol të bukur pas një aksioni brilant të ndërtuar me Mbappen
Lexo po ashtu Messi shënon gol të bukur pas një aksioni brilant të ndërtuar me Mbappen

Megjithatë, ka diçka tjetër që vodhi vëmendjen nga ky takim dhe ajo gjë ndodhi para fillimit të ndeshjes.

Është komplimenti i një tifozi drejtuar Messit nga shkallët e stadiumit.

“Vazhdo, kampion bote!”, ishte komenti që tifozi i bëri Messit teksa ky i fundit po ngrohej para ndeshjes.

Është e qartë se Messi ka shijuar komplimentin apo faktin e quajtur kampion bote, me buzëqeshjen e tij në fytyrë që u bë virale pas rastit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Serie A
Kalo në kategori