Britney Spears dhe Sam Asghari kanë marrë një urdhër ndalimi ndaj ish-bashkëshortit të këngëtares, Jason Alexander pasi ai tentoi të prishte dasmën e të porsamartuarve të enjten (9 qershor).

Alexander, 40 vjeç, është urdhëruar të qëndrojë të paktën 100 metra larg nga Spears, Asghari dhe pasuria e saj në Thousand Oaks të Kalifornisë.

Sipas një kopje të urdhrit të marrë nga Page Six, ai ka “shkelur vazhdimisht” pronën e ikonës së popit dhe ishte këshilluar të enjten se ai “nuk ishte i mirëpritur”.

Foto: Getty Images

Ai dyshohet se ishte i armatosur me thikë kur hyri në shtëpinë e Spears në ditën e saj të madhe, thuhet gjithashtu në raport.

Reklama

Alexander transmetoi drejtpërdrejt në Instagram kur hyri në rezidencë dhe u pa duke tejkaluar disa rose sigurie.

Reklama

Zyra e Sherifit të Qarkut Ventura u përgjigj menjëherë dhe bëri arrestimin.

“Jason Alexander është vënë në pranga, është marrë në paraburgim dhe është arrestuar. Shpreh falënderimet e mia për Departamentin e Sherifit të Qarkut Ventura për përgjigjen e tyre të shpejtë dhe punën e mirë”, tha avokati i Spears, Matthew Rosengart.

“Unë jam duke punuar ngushtë me zbatimin e ligjit për të siguruar që zoti Alexander të ndiqet penalisht në mënyrë agresive në masën më të plotë të ligjit”, tha tutje ai.

Reklama

Aleksandri u akuzua më pas për shkelje të ligjit dhe andalizëm, ai u mbajt me kusht 2,500 dollarë, pasi ai kishte gjithashtu një urdhër të hapur për vjedhje të madhe dhe posedim të pronës së vjedhur, sipas Zyrës së Sherifit të Qarkut Ventura. Lirimi me kusht u caktua në një shtesë prej 20,000 dollarësh për këto akuza.

Reklama

Foto: Shutterstock

Alexander u martua me Spears për vetëm 55 orë në 2004 pas një martese të improvizuar në Las Vegas.

Që atëherë, ai është përballur me një sërë çështjesh ligjore, duke përfshirë shkeljen e një urdhri mbrojtjeje dhe ndjekjen e një gruaje të paidentifikuar në dhjetor 2021.

Reklama

Ai u deklarua fajtor për ato akuza më 4 janar dhe u urdhërua të vuante gati një vit shërbim prove.

Britney Spears dhe Madonna rikrijojnë puthjen ikonike të "VMA 2003" në dasmën e saj me Sam Asghari Britney Spears dhe Madonna rikrijojnë puthjen ikonike të "VMA 2003" në dasmën e saj me Sam Asghari

Në janar 2021, Aleksandri u arrestua për drejtimin e automjetit nën ndikim dhe më pas përsëri atë gusht për thyerjen e protokolleve të sigurisë në një aeroport.

Pavarësisht shqetësimit, Spears dhe Asghari ishin në gjendje të kurorëzonin dashurinë përpara të ftuarve të famshëm, duke përfshirë Madonna, Paris Hilton, Drew Barrymore dhe Selena Gomez. /Telegrafi/

Reklama