Leroy Sane mund të jetë ende vetëm 26 vjeç, por ai ka luajtur përkrah disa prej futbollistëve më të mirë të shekullit të 21-të gjatë kohës së tij duke përfaqësuar Manchester City, Gjermaninë dhe klubin aktual, Bayern Munich.

Robert Lewandoëski, Sergio Aguero, Joshua Kimmich dhe Vincent Kompany janë vetëm disa nga emrat që kanë ndarë dhomën e zhveshjes me Sane ndër vite.

Por, kur iu kërkua nga Simply The Best për të emëruar lojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur ndonjëherë, një njeri qëndroi mbi të gjithë të tjerët.

“Është David Silva”, ka thënë fillimisht Sane për GOAL.

Reklama

“Ai është thjesht një lojtar i pabesueshëm. Mënyra se si ai drejton topin është thjesht fantastike”, përfundoi gjermani.

Sane iu bashkua bashkëlojtarëve të tij aktualë të Bayernit, Serge Gnabry dhe Josip Stanisic për episodin e fundit të Simply The Best, teksa ata morën me radhë për të zbuluar gjithçka rreth karrierës së tyre deri më tani. /Telegrafi/

Reklama