LAJMI I FUNDIT:

Laporta zbulon detajet e marrëveshjes nga shitja përfundimtare e Griezmann te Atletico Madrid

Laporta zbulon detajet e marrëveshjes nga shitja përfundimtare e Griezmann te Atletico Madrid

Antoine Griezmann mund të fillojë të luaj nga minuta e parë për Atletico Madridin dhe jo siç luante zakonisht nga e 60-ta.

Sulmuesi francezi përfundimisht është bashkuar me Atletico Madridin nga Barcelona pas marrëveshjes së arritur mes dy klubeve.

Madrilenët kishin klauzolën për blerjen përfundimtare të Griezmann për 40 milionë euro, shumë që konsiderohej e lartë për ta.

Megjithatë pas shumë bisedimeve në fund është arritur marrëveshja dhe presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka zbuluar gjitha detajet.

“Shifra e rënë dakord është 20 milionë euro fikse, plus katër të tjera bonuse lehtësisht të arritshme. Kishim frikë se nëse do të shkonim në gjyq, çështja do të merrte shumë kohë”.

“Nëse do të kthehej te Barcelona pas Kupës së Botës, ne do ishim të detyruar t’i garantonim edhe 36 milionë euro paga. Ia dolëm ta shmangnim këtë rrezik, duke vepruar si gjithmonë në interes të klubit”, tha Laporta.

31-vjeçari pritet të nënshkruajë kontratë me Atletico Madridin deri në verën e vitit 2025. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare

"Nuk e prisja ftesën për Evropian, pasi mendoja të luaja për Kosovën", Tarashaj: Shqipëria mund të befasojë, Zvicra në gjysmëfinale nëse Shaqiri është në formë

Romak Zeqiri
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Përfaqësueset
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori