LAJMI I FUNDIT:

Korenica: Fitore historike, treguam karakter

Korenica: Fitore historike, treguam karakter

Meriton Korenica ka qenë ndër futbollistët më të mirë të Ballkanit në duel me Sivassporin.

Reklama

Skuadra kosovare mori fitoren e parë në grupet e Ligës së Konferencës pas një ndeshje fantastike me rezultat 3-4.

Korenica ka qenë fantastik duke shënuar golin e tretë në këtë duel.

Mesfushori që po kalon nëpër një formë të mrekullueshme këtë edicion ka folur pas ndeshjes duke thënë se treguan karakter.

“Është kënaqësi e veçantë të arrijmë fitore, kur dihet që ishte fitore historike”.

“E dhamë maksimumin dhe treguam karakter duke u rikthyer në lojë”, tha Korenica.

“Shpresoj që ta bëjmë shumë krenar krejt Kosovën edhe në ndeshjet e ardhshme”, u shpreh mesfushori nga Rahoveci që këtë sezon është njeriu kyç te suharekasit. /Telegrafi/