LAJMI I FUNDIT:

Meriton Korenica

87 Artikuj

Formacioni i vitit 2022 në Superligën e Kosovës në futboll

Formacioni i vitit 2022 në Superligën e Kosovës në futboll

Superliga
Telegrafi Sport zgjedh më të mirët e vitit 2022 në Superligën e Kosovës

Telegrafi Sport zgjedh më të mirët e vitit 2022 në Superligën e Kosovës

Superliga
Albion Rrahmani fiton çmimin e Telegrafit “Më i Miri nga lexuesit” për vitin 2022

Albion Rrahmani fiton çmimin e Telegrafit “Më i Miri nga lexuesit” për vitin 2022

Superliga
Kampioni i Rumanisë pas tre yjeve të Ballkanit, Korenica dëshira kryesore e tyre

Kampioni i Rumanisë pas tre yjeve të Ballkanit, Korenica dëshira kryesore e tyre

Romak Zeqiri
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit’ nga lexuesit e Telegrafit

Shkumbin Pireva
Ndryshime në vlerat e futbollistëve në futbollin kosovar – këta janë 15 më të shtrenjtët në Albi Mall Superligë

Ndryshime në vlerat e futbollistëve në futbollin kosovar – këta janë 15 më të shtrenjtët në Albi Mall Superligë

Superliga
Korenica: Nuk flas për ofertat, gjyqtari na dëmtoi

Korenica: Nuk flas për ofertat, gjyqtari na dëmtoi

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve, Ballkani 1-2 Sivasspor: Thaqi dhe Korenica më të dalluarit

Notat e lojtarëve, Ballkani 1-2 Sivasspor: Thaqi dhe Korenica më të dalluarit

Ligat tjera
Goli i bukur i Armend Thaqit ndaj Sivassporit

Goli i bukur i Armend Thaqit ndaj Sivassporit

Ndërkombëtare
Korenica: Fitore historike, treguam karakter

Korenica: Fitore historike, treguam karakter

Ndërkombëtare
Ballkani mposht Sivassporin në një ndeshje spektakolare, fitorja e parë në grupe për kampionin e Kosovës

Ballkani mposht Sivassporin në një ndeshje spektakolare, fitorja e parë në grupe për kampionin e Kosovës

Ndërkombëtare
Shënon edhe Meriton Korenica, Ballkani shumë afër fitores në Turqi

Shënon edhe Meriton Korenica, Ballkani shumë afër fitores në Turqi

Ndërkombëtare
Meriton Korenica fiton çmimin ‘Ylli i javës’ në Albi Mall Superligë

Meriton Korenica fiton çmimin ‘Ylli i javës’ në Albi Mall Superligë

Superliga
Ballkani kthehet te fitorja për të marrë pikë të plota në Ferizaj

Ballkani kthehet te fitorja për të marrë pikë të plota në Ferizaj

Superliga
Korenica: Na mungoi qetësia para porte, dalim nga stadiumi kryelartë

Korenica: Na mungoi qetësia para porte, dalim nga stadiumi kryelartë

Ligat tjera
Ballkani shënon dy gola në Pragë, por pëson humbjen e parë në Ligën e Konferencës

Ballkani shënon dy gola në Pragë, por pëson humbjen e parë në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Meriton Korenica, njeriu i play-offit për Ballkanin – golat e tij e dërguan në grupet e Ligës së Konferencës

Meriton Korenica, njeriu i play-offit për Ballkanin – golat e tij e dërguan në grupet e Ligës së Konferencës

Lavdim Pireva
Korenica pas fitores: Janë edhe 90 minuta, besojmë në fazën e grupeve

Korenica pas fitores: Janë edhe 90 minuta, besojmë në fazën e grupeve

Ligat tjera
Supergoli i Meriton Korenicës dërgon Ballkanin në epërsi

Supergoli i Meriton Korenicës dërgon Ballkanin në epërsi

Ligat tjera
Korenica flet për ndeshjen historike të Ballkanit në Ligën e Konferencës: Luajmë për fitore, presim përkrahje në Shkup

Korenica flet për ndeshjen historike të Ballkanit në Ligën e Konferencës: Luajmë për fitore, presim përkrahje në Shkup

Lavdim Pireva
Korenica: Fitore e merituar, shpresoj të shënoj edhe në ndeshjen kthyese

Korenica: Fitore e merituar, shpresoj të shënoj edhe në ndeshjen kthyese

Ligat tjera
Ballkani fiton ndaj Klaksvik, shpreson të kualifikohet në raundin e ‘play-offit’ në Ligën e Konferencës

Ballkani fiton ndaj Klaksvik, shpreson të kualifikohet në raundin e ‘play-offit’ në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Daja dhe Korenica duan fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj La Fiorita

Daja dhe Korenica duan fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj La Fiorita

Ligat tjera
Ideatori i fitores së Ballkanit ndaj La Fiorita, Korenica: Na është rritur besimi dhe motivi, shpresoj të shkojmë në grupe

Ideatori i fitores së Ballkanit ndaj La Fiorita, Korenica: Na është rritur besimi dhe motivi, shpresoj të shkojmë në grupe

Lavdim Pireva