Të dielën (19 qershor), producentja dhe ylli i “The Kardashians”, Kim Kardashian ndau një homazhe prekëse për Ditën e Babait për babain e saj të ndjerë Robert Kardashian Sr., për të cilin tha se ishte “babai më i mirë ndonjëherë”.

“Fëmijët më pyetën se si do të festoja me ty sot nëse do të shkoje deri në parajsë dhe ata kishin sugjerimet më të lezetshme” shkroi përmes Instastory ylli 41-vjeçar.

“Më mungon dhe të dua me gjithë shpirt”, shtoi tutje ajo.

Foto: Kim Kardashian/Instagram

Kim ishte 22 vjeç kur avokati vdiq, në moshën 59-vjeçare, nga kanceri i ezofagut në vitin 2003 – katër vjet para se emri i tij të merrte një famë edhe më të madhe përmes serialit.

Në vitin 2019, Kardashian dhe familja e saj morën pjesë me krenari në ceremoninë e hapjes madhështore të prerjes së shiritit për Qendrën Robert G. Kardashian të UCLA për shëndetin e ezofagealit.

Roberti njihej më së shumti si një nga ‘ekipin e ëndrrave’ të avokatëve mbrojtës të yllit të NFL, OJ Simpson, që e ndihmuan në lirimin e tij për dy akuza për vrasje në vitin 1995.

Avokatja aspirante është zotuar se do të ndjekë hapat e tij dhe do të kalojë Avokatin e Shtetit të Kalifornisë në vitin 2024 pa ndjekur kolegj ose shkollë juridike, dhe ajo e kaloi provimin më 13 dhjetor pas katër përpjekjeve.

Kim gjithashtu nderoi njerkun e saj, fituesin e dy medaljeve të arta olimpike Caitlyn Jenner – i cili ishte i martuar me mamanë e saj Kris midis 1991-2015.

Kim Kardashian dhe Kanye West shihen sërish së bashku në ndeshjen e basketbollit të vajzës së tyre North Kim Kardashian dhe Kanye West shihen sërish së bashku në ndeshjen e basketbollit të vajzës së tyre North

Themeluesja e “Skims” gjithashtu ndau një foto të bashkëshortit të saj të tretë Kanye ‘Ye’ Ëest dhe katër fëmijëve të tyre – North, Saint, Çikago dhe Psalm.

“Faleminderit që je babai më i mirë për fëmijët tonë dhe i do ashtu siç i do ti! Gëzuar Ditën e Babait Ye”, shkroi Kim.

Kardashian postoi gjithashtu një foto të reperit 45-vjeçar me nipin shtatë-vjeçar Reign Disick mbi supet e tij teksa përqafon North dhe Saint.

Pas gjashtë vitesh martesë, Kim dhe Kanye u shpallën ligjërisht beqarë më 2 mars.

Kujtojmë që Kim tashmë ka nisur një lidhje të re dashurie me aktorin e humorit, Pete Davidson. /Telegrafi/