Kanye West ka deklaruar se ai ‘nuk po sjell më muzikë derisa të përfundojë kontratën me Sony dhe Universal’, përmes një statusi në rrjetin social Twitter të hënën në mbrëmje.

“Unë nuk do të lëshoj më muzikë derisa të përfundoj kontratën time me Sony dhe Universal … Për Zotin … në emrin e Jezusit … eja dhe më merr”, shkroi ai.

“Duhet të shoh kontratat e të gjithëve në Universal dhe Sony, unë nuk do të shikoj njerëzit e mi të robërohen, unë po vë jetën time në vijë për njerëzit e mi. Industria e muzikës dhe NBA janë anije skllavërie moderne ‘Unë jam Moisiu i ri’”, shtoi West.

Kanye West (Foto: Roy Rochlin/Getty Images/Guliver)

“Familja Vivendi jemi në Calabassas”, vazhdoi ai më tej në Twitter. Familja Vivendi është konglomerati francez që zotëron muzikën ‘Universal’ që përfshin labelin ‘GOOD’ të West, ‘Roc-A-Fella’ dhe ‘Def Jam’ mbi të cilat u publikua muzika e tij.

“Më duhet një falje [publike] nga J Cole dhe Drake për të filluar menjëherë”, shkroi ai më pas në një status tjetër.

West ka luftuar me J. Cole dhe Drake në të kaluarën, ndërsa Nat Turner është një skllav amerikan që udhëhoqi një rebelim të Virxhinias për liri në vitin 1831.

Kanye West (Foto: Brad Barket/Getty Images/Guliver)

Ndërsa vazhdoi zhurma në Twitter, West shkroi: “Unë jam njeriu i dytë më i pasur në Amerikë”, pasuar nga statusi tjetër ku shkruante: “Më duhen të gjithë njerëzit e mi me mua që të lirohemi”, megjithatë ai status u fshi.

“Unë e fshiva atë status në Twitter në lidhje me pasuritë … pasuria është në dashurinë tonë për familjen dhe vëllezërit tanë dhe shërbimin tonë ndaj Zotit … le të ngrihemi … le të komunikojmë”, shpjegoi West.

“Le të ndalojmë së vrari njëri-tjetrin … le t’i tregojmë Zotit se ne jemi njerëz të Zotit … edhe egoja ime merr më të mirën nga unë … Zoti nuk na mat me para në mbretërinë e tij … le ta duam njëri-tjetrin. .. Unë i dua vëllezërit e mi dhe më mungojnë miqtë e mi … biseda e vërtetë”, vazhdoi West.

Kanye West (Foto: Michael Loccisano/Getty Images/Guliver)

“Unë nuk jam industri vëlla … Nuk më intereson … Unë jam në shërbim të Krishtit … ne kemi nevojë për shërimin e botës … Më mungojnë vëllezërit e mi … Unë refuzoj të diskutoj me burrat e zinj në etiketat që nuk i kemi … madje edhe eksitim”, tha West në një tjetër status.

West pastaj vazhdoi të diskutojë shqetësime të tjera dhe u lut për unitet midis kolegëve të tij.

“Nuk ka më shpërndarje të njëri-tjetrit në etiketat që nuk i kemi”, kërkoi ai. /Telegrafi/