LAJMI I FUNDIT:

Kampioni i Rumanisë pas tre yjeve të Ballkanit, Korenica dëshira kryesore e tyre

Kampioni i Rumanisë pas tre yjeve të Ballkanit, Korenica dëshira kryesore e tyre

Ballkani mund të mbetet pa tre yjet kryesorë të skuadrës qysh në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Kampioni në fuqi i Kosovës mori për herë të parë pjesë në arenën evropiane dhe arriti deri në grupet e Ligës së Konferencës, ku treguan paraqitje shumë të mira.

Suharekasit ishin në grup me kampionët rumun CFR Cluj, Sivasporin e Turqisë dhe Slavia Pragën e Republikës Çeke.

Por skuadra e udhëhequr nga Ilir Daja mund të mbetet pa tre yjet kryesorë të skuadrës si Meriton Korenica, Ermal Krasniqi dhe Albion Rrahmani.

Është kampioni në fuqi i Rumanisë, CFR Cluj që ka shprehur interesim për transferimin e tre futbollistëve kosovarë.

Telegrafi ka mësuar se Cluj kishte kontaktuar Ballkanin për mesfushorin Meriton Korenica që pas ndeshjes së parë, pasi 25-vjeçari pati paraqitje fantastike.

Kontaktet për Korenicën mes dy klubeve kanë qenë të vazhdueshme që nga 8 shtatori kur dy skuadrat u përballen në Prishtinë.

Ylli rahovecian ka qenë ndër lojtarët kryesorë të Ballkanit në Evropë, pasi shënoi dy gola e asistoi në një tjetër në gjashtë ndeshje të zhvilluara.

Korenica në 30 ndeshje zyrtare këtë edicion ka realizuar 10 gola e ka asistuar në dy të tjerë, teksa mbetet objektivi kryesor i Cluj në afatin kalimtar të janarit.

Burimet e Telegrafit njoftojnë se më vonë drejtuesit e klubit rumun kanë shprehur interesim edhe për dy sulmuesit tjerë të Ballkanit, Ermal Krasniqin dhe Albion Rrahmanin.

Anësori nga Malisheva, Ermal Krasniqi ka shënuar 11 gola e ka asistuar në shtatë të tjerë në 30 ndeshje zyrtare këtë edicion.

Ndërkohë sa i përket sulmuesit qendror, Albion Rrahmani ka realizuar 14 gola e ka asistuar në gjashtë të tjerë në 31 ndeshje zyrtare.

Bisedimet mes dy klubeve po vazhdojnë dhe në janar pritet që të ketë oferta zyrtare ku do të shqyrtohen nga Ballkani. /Telegrafi/ 


Në trend Sport

Më shumë
Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Premier League
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

Bundesliga
Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Përfaqësuesja e Kosovës
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Kalo në kategori