LAJMI I FUNDIT:

Juventusi etiketon dy emra si pasues të Chiellinit

Juventusi etiketon dy emra si pasues të Chiellinit

Juventusi po kërkon të forcojë vijën e fundit të mbrojtjes këtë verë dhe dy lojtarë në veçanti kanë rënë në sy: Gabriel Megalhaes i Arsenalit dhe Nikola Milenkovic i Fiorentinës.

Zonja e Vjetër po përgatitet për largimin emocional të qendërmbrojtësit veteran Giorgio Chiellini, i cili largohet nga Torino pas 17 vitesh shërbim këtë verë.

Prandaj, Massimiliano Allegri do të ketë nevojë për një mbrojtës të ri që të përpiqet të mbushë boshllëkun e lënë pas, dhe kërkimi i klubit ka filluar të nxehet.

Chiellini pas finales në Coppa Italia: Do t’i them lamtumirë Juventusit, Interi ishte më i fortë
Lexo po ashtu Chiellini pas finales në Coppa Italia: Do t’i them lamtumirë Juventusit, Interi ishte më i fortë

Sipas gazetës Tuttosport, Gabriel dhe Milenkovic janë aktualisht dy lojtarë që Juventusi po i konsideron seriozisht përpara afatit kalimtar të verës.

I pari nuk ka pasur një sezon shumë bindës në klubin londinez dhe mund të largohet me një marrëveshje huazimi, veçanërisht nëse William Saliba kthehet në Arsenal nga huazimi te Olympique Marseille.

Kontrata e të dytit skadon me Fiorentinën sezonin e ardhshëm dhe ai mund të nënshkruhet në një marrëveshje mjaft të përballueshme.

Juventusi ka kohë për t’u përgatitur përpara verës dhe ata e kuptojnë rëndësinë e nënshkrimit të një zëvendësuesi kryesor, por nuk do të jetë e lehtë për ta të harrojnë Chiellinin së shpejti. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori