LAJMI I FUNDIT:

Jonathan David, objektiv kryesor i Milanit

Jonathan David, objektiv kryesor i Milanit

Milani e di se nevojiten disa përforcime serioze në vijën e sulmit dhe thuhet se e kanë bërë objektiv kryesor sulmuesin e Lille, Jonathan David.

Reklama

Kuqezinjtë kanë rënë dakord për një kontratë të re me Olivier Giroud, por ka të ngjarë të humbasin Zlatan Ibrahimovic në verë, me Divock Origi që gjithashtu mund të shitet pas një sezoni të mjerueshëm debutues në Lombardi.

Është e qartë se Milani ka nevojë për një fuqi të re zjarri nëse dëshiron të luftojë për Scudetton sezonin e ardhshëm dhe drejtorët Paolo Maldini dhe Frederic Massara tashmë janë duke punuar shumë në kërkim të opsioneve të duhura.

Këta janë tetë sulmuesit më të kërkuar të kësaj vere - disa do të kushtojnë mbi 100 milionë euro
Lexo po ashtu Këta janë tetë sulmuesit më të kërkuar të kësaj vere - disa do të kushtojnë mbi 100 milionë euro

Sipas gazetës italiane Tuttosport, Milani është i interesuar të marrë Davidin gjatë verës dhe po planifikon të bëjë një lëvizje për yllin e Lille.

Klubi i Ligue 1 e vlerëson sulmuesin kanadez rreth 40-50 milionë euro, gjë që reflekton pjesërisht situatën e tij të kontratës.

Kontrata e tij aktuale skadon në vitin 2025, kështu që kjo verë mund të jetë shansi i fundit për të përfituar plotësisht nga 23-vjeçari. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori