LAJMI I FUNDIT:

Ish-mbrojtësi i Barcës dhe Juves, Caceres prezantohet te Cagliari

Ish-mbrojtësi i Barcës dhe Juves, Caceres prezantohet te Cagliari
(Foto: Twitter/Cagliari Calcio)

Cagliari e ka prezantuar transferimin e ri, Martin Caceres, derisa Keita Balde Diao është bashkuar për herë të parë në stërvitje.

Reklama

Ekipi nga Sardiania e transferoi Keitan nga Monaco me parametrat zero, ndërsa klubi nga Ligue 1 do të përfitojë 25 për qind nga shitja e mëtutjeshme.

Edhe mbrojtësi uruguaian, Caceres, ishte lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Fiorentinan.

Ai nënshkroi kontratë njëvjeçare me Cagliarin deri në qershor të vitit 2022.

Kujtojmë që 34-vjeçari gjatë karrierës së tij ka luajtur për klube të mëdha, si Barcelona dhe Juventus. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Neymar insiston në shkarkimin e Jesus, e do ish-trajnerin te Al Hilal

Neymar insiston në shkarkimin e Jesus, e do ish-trajnerin te Al Hilal

Ligat tjera
Ten Hag flet sërish për Jadon Sancho - situata duket e brishtë

Ten Hag flet sërish për Jadon Sancho - situata duket e brishtë

Premier League
Xavi zbulon momentin e tij më të lumtur si trajner i Barcelonës, nuk është triumfi në La Liga

Xavi zbulon momentin e tij më të lumtur si trajner i Barcelonës, nuk është triumfi në La Liga

La Liga
Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Bakus

Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Bakus

Xhudo
Kalo në kategori