Interi mposhtet në shtëpi nga Fiorentina

Interi është mposhtur në shtëpi nga Fiorentina me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Serie A.

Nerazzurrët kanë shijuar edhe humbjen e tretë radhazi apo të katërtën nga pesë ndeshjet e fundit, teksa Fiorentina ka marrë fitoren e pestë radhazi në kampionat.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua u karakterizua me lojë thuajse të barabartë, me të dyja skuadrat që patën rastet e veta.

Megjithatë, përkundër rasteve të krijuara, portat mbeten të paprekura dhe ekipet shkuan në pushim me rezultat 0-0.

Në pjesën e dytë, përsëri u zhvillua loja e barabartë me të dyja ekipet që krijuan rastet për gol, por vetëm mysafirët arritën ta gjejnë atë.

Interi fillimisht pati një rast ideal në minutën e 48-të me anë të Romelu Lukaku, por belgu nuk arriti ta dërgoj topin në portën e zbrazët.

Vetëm pesë minuta më vonë, Fiorentina arriti të shënoj me anë të Giacomo Bonaventura për epërsinë 0-1.

Pas këtij rasti, Interi u hodh i gjithi në sulm në kërkim të golit të barazimit, por edhe përkundër disa rasteve, nuk arriti të gjej golin dhe Fiorentina mori një fitore të madhe 1-0.

Pas kësaj fitore, Fiorentina ngjitet në pozitën e tetë me 40 pikë, ndërsa Interi renditet i treti me 50 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Nerazzurrët udhëtojnë te Salernitana, teksa Viola e pret Spezian. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përleshja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Salah pyetet për përleshjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Jurgen Klopp thyen heshtjen me një përgjigje të qartë lidhur me debatin e ashpër me Salahun