LAJMI I FUNDIT:

Lukaku bën huqjen e vitit në ndeshjen ndaj Fiorentinës

Lukaku bën huqjen e vitit në ndeshjen ndaj Fiorentinës

Romelu Lukaku ka humbur një nga rastet më flagrante këtë sezon, në ndeshjen e Interit ndaj Fiorentinës në kuadër të Serie A.

Reklama

Ylli belg ka qenë fajtor për disa dështime të jashtëzakonshme në karrierën e tij, por ai kundër Fiorentinës është për t’u përmendur gjithmonë.

Dukej e pashmangshme që belgu të shënonte kur Alessandro Bastoni doli përpara dhe dhuroi një asistim milimetrik vetëm tre metra larg portës.

Megjithatë, Lukaku ia doli të prishte fundin aq keq duke mos arritur ta devijoj mjaftueshëm topin dhe ta dërgoj në portën e zbrazët.

Topi i devijuar vetëm pak nga sulmuesi belg përfundoi jashtë.

Ky rast i humbur u bë edhe më i rëndë nga fakti se Fiorentina shënoi vetëm pak çaste më vonë për të marrë epërsinë në Giuseppe Meazza. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Football Benchmark: Këto janë dhjetë klubet më të vlefshme në botë, Man City rrëzon nga froni Real Madridin

Football Benchmark: Këto janë dhjetë klubet më të vlefshme në botë, Man City rrëzon nga froni Real Madridin

Ndërkombëtare
Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Serie A
Liga Premier do të bëjë një ndryshim të madh në VAR sezonin e ardhshëm

Liga Premier do të bëjë një ndryshim të madh në VAR sezonin e ardhshëm

Premier League
Kalo në kategori